FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Pytania i odpowiedzi

Co to jest projekt indywidualny serwisu internetowego?

Projekt dopasowany do identyfikacji wizualnej zleceniodawcy, stworzony od początku do końca wg założeń projektowych ustalonych ze zleceniodawcą. Projekty tego typu są pracochłonne i czasochłonne jednak efekt końcowy zawsze wygląda interesująco.
W zależności od kosztorysu pracuje przy nim od jednego do kilku projektantów.

Czym jest CMS?

CMS to program przeznaczony do tworzenia i zarządzania witryną internetową. WordPress, Joomla, PrestaShop, OpenCart to najpopularniejsze na świecie systemy zarządzania treścią, różniące się między sobą przeznaczeniem, możliwościami i sposobem obsługi. Posiadają bogate wsparcie merytoryczno-techniczne oraz otwarty kod, co oznacza, że właściciel może swobodnie, w prosty sposób zarządzać i rozbudowywać swoją stronę lub sklep WWW. Bez ograniczeń, bez dodatkowych kosztów.

Czy udzielają Państwo gwarancji na usługi tworzenia stron?

Tak. W zależności od wybranego pakietu gwarancja obejmuje okres od 2 do 12 miesięcy. Po tym okresie wciąż uzyskasz u nas pomoc techniczną, tyle, że będzie ona przedmiotem dodatkowej wyceny.

Ile trwa zaprojektowanie serwisu?

Prosty projekt jesteśmy w stanie stworzyć w 2 dni. Bardziej zaawansowane 5-7 dni. W tym czas przeznaczony na konsultacje z klientem. Zwykle umowa jaką podpisujemy z klientem określa czas na przygotowanie koncepcji projektu i korekty.

Ile trwa realizacja serwisu?

To niestety nie zależy do końca od nas. Skończony serwis to taki, który ma wdrożony projekt i wprowadzone dane. Zwykle zaprojektowanie z wdrożeniem trwa ok 2 do 3 tygodni. Jeżeli klient wprowadza dane sam, to czas ten może wydłużyć się nawet do kilku miesięcy. Dlatego zwykle sugerujemy wykonanie przez nas serwisu od A-Z.

Czy istnieje możliwość aby nie wystawili Państwo faktury ? gdyż jej nie potrzebuję ...

Odp. Zgodnie z obowiązującym prawem firma K&K Design serwis webideadesign.com zawsze wystawia F VAT. Dlatego bardzo prosimy nie nakłaniać nas do przestępstwa.

Czy Państwa firma używa legalnego oprogramowania ?

Nasza firma używa wyłącznie legalnego oprogramowania na licencjach płatnych bądź na licencjach freeware z możliwością wykorzystywania do celów komercyjnych

Czy podane w serwisie ceny to kwoty brutto?

Nie. Wszystkie ceny podane w naszym serwisie to kwoty netto. Trzeba dodać podatek VAT.

Czy moją stronę będzie wyświetlana na telefonie i innych urządzeniach mobilnych?

Strony internetowe wykonuję w sposób przyjazny dla urządzeń mobilnych, czyli są to tzw. strony responsywne. Dopasowują się one automatycznie do rozdzielczości urządzenia, co ułatwia oglądanie strony na smartfonie czy tablecie. Dodatkowo taka strona jest lepiej oceniana przez google!

Czy moja strona może być wykonana w kilku językach?

Oczywiście, stronę możemy wykonać w kilku wersjach językowych. Jeśli nie dysponują Państwo gotowymi tekstami, dodatkowo  pomożemy znaleźć profesjonalnego tłumacza.

Czy możecie pomóc w zakupie domeny i wyborze serwera pod moją stronę?

Oczywiście, że możemy. Zwykle zajmujemy się załatwieniem wszystkich formalności związanych z kupieniem domeny i miejsca na serwerze pod przyszłą stronę. Mamy dość dobrą orientację dotyczącą cen rynkowych i potrafimy naszym klientom zaproponować najlepsze dla nich rozwiązanie.

Co to jest AdWords ?

To inaczej reklama w wyszukiwarce Google. Reklamy Adwords są wyświetlane u góry i po prawej stronie wyników wyszukiwania oraz na stronach współpracujących z Google. System ten jest oparty na modelu PPC, czyli płacimy za kliknięcia w reklamę. Największą zaletą tej formy reklamy jest to, że pojawia się ona dopiero gdy dana osoba czegoś szuka, tym sposobem reklamy docierają do osób zainteresowanych Twoją ofertą.

Co to jest Google Analytics ?

Jest specjalistycznym narzędziem służącym do wnikliwej analizy ruchu na Twojej stronie internetowej. Po zainstalowaniu specjalnego skryptu na stronie www możemy np. zidentyfikować podstrony, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród osób nas odwiedzających, ile czasu spędzają użytkownicy na naszej stronie, skąd do nas przychodzą, w jaki sposób się poruszają po naszej stronie itp.

Co to jest Identyfikacja wizualna ?

To pojęcie, które zawiera w sobie zbiór elementów budujących całościowy wizerunek firmy w oczach konsumentów. Jest to podstawowe narzędzie przy tworzeniu spójnego systemu komunikacji marki, który wyróżni ją w jakiś sposób spośród konkurencji i stanie się dla niej unikalnym znakiem rozpoznawczym.

Mam starą stronę na Joomla / starym CMS-ie. Da się coś z tym zrobić?

Oczywiście, że tak. Posiadamy niezbędne doświadczenie i wszystkie potrzebne narzędzia, aby przenieść wszystkie Twoje treści ze starej strony do nowej – wykonanej w WordPress’ie. Twoja strona internetowa nabierze nowego, atrakcyjnego dla oka, wyglądu zachowując całą treść starego projektu.

Mała firma a strona www - warto?

Pewnie, że tak. Dlaczego? O tym poniżej:

  1. Przestajesz być niewidzialny – poprzez stworzenie strony internetowej możesz przestać być niewidoczny dla ludzi, którzy próbują Cię znaleźć w Internecie. W XXI wieku nie można sobie pozwolić na to by być niewidocznym. Niech wszyscy wiedzą czym się zajmujesz, możesz co najwyżej zyskać nowych Klientów.
  2. Budujesz swoją markę – zaczyna się od małej strony internetowej z logiem (jak go nie masz to będziesz mieć, zaprojektujemy). Z czasem ludzie zaczną Cię kojarzyć z tym konkretnym logiem i firmą. Dołącz do tego aktywność społecznościową, ciekawe artykuły – tak się tworzy własną markę.
  3. Zyskujesz kolejne narzędzie sprzedaży – strona internetowa jest potężnym narzędziem sprzedaży. Pozwala rozwiązać problemy Twoich Klientów, dostarczyć im informacji potrzebnych do podjęcia decyzji i stworzyć atrakcyjne warunki do zakupu.
  4. Zdobywasz listę kontaktów – witryna internetowa pozwala gromadzić adresy e-mail potencjalnych Klientów lepiej, szybciej i sprawniej. Potem możesz je wykorzystać aby zaproponować im swoją ofertę.